Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Na fali edukacji

Bookmark and Share

zaprasza Oficyna Impuls


Na fali nie tak dawnych wspomnień w Oficynie Wydawniczej Impuls życie wciąż jeszcze kręci się wokół szkoły i jej aspektów. Nic w tym zaskakującego – edukacja zajmuje nam piętnaście z pierwszych dwudziestu lat życia, nie dziwi zatem, że i w lipcu ciężko zapomnieć o szkolnej ławie.

Idąc tym tropem, Impuls proponuje nam jedenasty tom cieszyńskiej (i nie tylko) serii „Edukacja małego dziecka”, tym razem zatytułowany Nauczyciel i dziecko w dobie kryzysu edukacji. Prezentowany tom podzielony jest na dwie części, poświęcone odpowiednio: specyfice pracy nauczyciela (zarówno szkolnego, jak i przedszkolnego), niuansom tego zawodu, kwestii budowania autorytetu, pytaniom o formułowane na użytek uczniowski wartości, wreszcie – zagadnieniom metodologicznym, mnogości propozycji programowych i możliwych rozwiązań (Współczesny nauczyciel wobec zmiany w edukacji); część druga (Rodzic – dziecko – nauczyciel w aktualnej przestrzeni wychowawczo-edukacyjnej) przedstawia równie złożony problem współpracy na linii rodzic – nauczyciel, od którego, jak przekonują autorzy, zależy przyszła edukacja najmłodszych; chodzi tu zarówno o, zdawałoby się: oczywistą, pracę rodziców z dziećmi w zaciszu domowym, jak i – już niezbyt oczywiste – detale, pierwszorzędnej jednak wagi, np. kwestia opinii na temat nauczyciela i jego pracy, jakie w obecności pociechy wygłaszają rodzice (ponownie wraca sprawa autorytetu). Zatem, czy mowa o oczekiwaniach rodziców przedszkolaków, czy o lękach związanych z pójściem sześciolatków do szkoły, czy problemem jest dwujęzyczne środowisko, czy też może raczej rzeczywiste warunki pracy współczesnego nauczyciela – najnowszy tom „Edukacji…” przyniesie odpowiedź wszystkim jej poszukującym.


koniecznie poznaj naszą nowość

Podobno najlepszą rzeczą w szkole jest… dzwonek, a skoro dzwonka pod ręką nam brak – wakacje, dzisiejszą prezentację zakończmy więc odrobiną humoru. Instrukcja obsługi matki doskonale wpisuje się w nurt poradników z przymrużeniem oka, doskonale reprezentowanym niegdyś przez Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodniku po ciąży i okolicach Kaz Cooke czy choćby nieco starsze quasiporadniki Magdaleny Samozwaniec. Niech Was jednak nie zwiedzie pozorna lekkość ujęcia, nie dajcie się omamić szampańskim bąbelkom dowcipu! Małgorzata Gwiazda-Elmerych pozwala nam się śmiać, ale jest to śmiech mądry, kryjący głębię matczynych uczuć. I chociaż pokpiwa otwarcie, to jest to kpina ciepła, rozrzewniona nawet, taka, jaka możliwa jest tylko wobec najbliższych. „Należy dokładnie przestrzegać instrukcji obsługi, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, konfliktów, kłopotów, braku porozumienia pomiędzy pokoleniami lub też w celu oddalenia uczucia chwilowego braku matczynej miłości (a bez matczynej miłości – jak wiadomo – nie można żyć)”. Święte słowa.

koniecznie poznaj naszą nowość


Serdecznie zapraszamy do wydawncitwa i polecamy naszą ofertę.

zaprasza Impuls


Kontakt | Jak wydać książkę w Impulsie? | Facebook | Promocje


Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się