Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Premiery w Impulsie

Bookmark and Share

Intensywny maj i obiecujący początek czerwca w Impulsie!
Przegląd nowości, bestsellerów i nagród

Impuls
Szanowni Państwo, a „w maju (i czerwcu) jak w raju”!... Twórczy szał ogarnął także i „Impuls” – zaledwie podeptaliśmy maj, czerwiec już w pełni, a na koncie wydawniczym odnotowaliśmy w tym czasie już dwudziestą trzecią nowość. Wynik, nie chwaląc się, imponujący! A ponieważ dwudziesta trzecia, druga i pierwsza nowość zjawiła się w dostojnym towarzystwie 20-stej, 19-stej, 18stej, 17stej i 16stej, dziś u nas mowa o wszystkich razem i każdej z osobna.

Przypominamy naszym Czytelnikom o kuszącej promocji "do każdego zamówienia książka gratis"(zachęcamy).

 

REMIGIUSZ KIJAK

Temat podjęty przez Remigiusza Kijaka jest wyjątkowo trudny ze względu na jego uwikłania w najróżniejsze konteksty życia społecznego […]. Autor wykazał swoimi wcześniejszymi opracowaniami, które również odnosiły się do życia intymnego osób niepełnosprawnych, że potrafi radzić sobie dobrze z różnorodnością kontekstów społecznych, w jakich tkwi jego problematyka badawcza. Za pomocą pojęcia „reprezentacja” trafnie przedstawia istotę podjętego zagadnienia badawczego. Słusznie zaznacza, że tradycyjna reprezentacja społeczna funkcjonowania osób z niepełnosprawnością umysłową zawiera białe plamy. Jedną z nich jest dorosłość tych osób, traktowana jako przedłużone dzieciństwo. Warto podkreślić detektywistyczną wręcz solidność w poszukiwaniu literatury dotyczącej par osób niepełnosprawnych. Imponujące jest również to, że Autor potrafił wziąć pod uwagę prawie wszystkie konteksty życia społecznego i funkcjonowania par osób niepełnosprawnych – od kontekstu medycznego, poprzez kontekst prawny, aż do kontekstu pedagogicznego. […] książkę Remigiusza Kijaka uznaję za dzieło wartościowe i bardzo potrzebne dla doskonalenia pomocy udzielanej dorosłym osobom z głębszą niepełnosprawnością umysłową.

Z recenzji wydawniczej prof. zw. dr hab. Stanisława Kowalika

Mutyzm wybiórczy


Książkę przeznaczono głównie dla rodziców dzieci z mutyzmem wybiórczym, a także dla ich nauczycieli i specjalistów. W Polsce jest dostępnych niewiele pozycji, w których czytelnik znajdzie nowoczesne podejście do mutyzmu wybiórczego (MW). Angielska i amerykańska literatura nie jest dostępna dla wszystkich, dlatego też wielu rodziców, nauczycieli czy specjalistów wciąż uważa, że skoro dziecko rozmawia w domu, w szkole na przerwie czy w gabinecie, to na pewno nie ma żadnego zaburzenia.

Dlaczego książka ta jest przeznaczona dla rodziców? To właśnie oni często zadają sobie pytanie, dlaczego moje dziecko, które w domu rozmawia i świetnie się bawi, po przekroczeniu progu przedszkola/szkoły milknie.

Instrukcja obsługi matki


Matka to wyjątkowe „urządzenie”, zwane czule mamą, mamusią lub mamunią. To połączenie niezwykłej łatwości obsługi i doskonałej skuteczności. Po przeczytaniu niniejszej instrukcji obsługa matki nie będzie problemem. Prosimy więc o uważną lekturę instrukcji przed wprowadzaniem zmian w użytkowaniu „urządzenia”. Przestrzeganie zawartych w niej wskazówek uchroni Cię, szanowny Czytelniku, przed niewłaściwym użytkowaniem.

Instrukcję należy zachować i przechowywać tak, aby mieć ją zawsze pod ręką. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji obsługi, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, konfliktów, kłopotów, braku porozumienia pomiędzy pokoleniami lub też w celu oddalenia uczucia chwilowego braku matczynej miłości (a bez matczynej miłości – jak wiadomo – nie można żyć).

Szkolny teatr interakcji


Ta książka opowiada o szkolnej przygodzie teatralnej – o tym, jak wraz z uczniami jednej z krakowskich szkół, w której występujemy głównie w roli polonistów, uczyliśmy się teatru i bawiliśmy się w teatr. Jest to opowieść o różnych formach artystycznej aktywności, o wspólnocie ludzkiej, która wytworzyła się w trakcie tych działań, o czasie minionym (ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi!) i pewnej aktualnej placówce edukacyjnej, sercom naszym sympatycznej i bliskiej. Przy czym pod hasłem „placówka edukacyjna” rozumiemy instytucję o schludnej nazwie Prywatne Akademickie Centrum Kształcenia, czyli w skrócie PACK, usytuowaną przy ulicy Karmelickiej w Krakowie. Zacna ta instytucja stała się areną naszych szkolnych inicjatyw teatralnych, zaś jej dyrektor, Jerzy Waligóra, nader tolerancyjnym Mecenasem, a w porywach nawet entuzjastą tych amatorskich poczynań.

Książka dzieli się na trzy części, z których najważniejsza wydaje nam się ta ostatnia i najobszerniejsza...

Zraniony duch i zagrożone ciało


Czternastu Autorów, czternaście bardzo różnych ujęć zagadnień związanych z resocjalizacją składa się na niniejszy tom i staje się początkiem dalszych poszukiwań.

Niniejsza publikacja zrodziła się z wielu przemyśleń. Na jej kartach zabrali głos nie tylko wytrawni pedagodzy, ale i ci, którzy stawiają swoje nieśmiałe kroki w pracy z drugim człowiekiem. Poszukują odpowiedzi na wiele pytań i targani są wieloma wątpliwościami, a także dzielą się nimi z Czytelnikiem oraz szukają nowych przestrzeni do pracy z innymi. Autorzy nie uzurpują sobie prawa do kategorycznych sądów, posiadania i rozpowszechniania gotowych recept. Bardziej pytają, analizują, dokonują przeglądu historycznego zjawisk, zajmują się nie tylko działaniami resocjalizacyjnymi skierowanymi do jednostki resocjalizowanej, ale także osobami resocjalizującymi.

KSIĄŻKI(nie)godne czytania?


Dlaczego tak? W wstępie do swej książki profesor Śliwerski porusza dwie kwestie; pierwszą jest rzekomy spadek czytelnictwa w Polsce (zdaniem profesora to nie tyle spadek, co przekierowanie: czytam sporo, a przynajmniej niewiele mniej niż dawniej, ale większość lektury odbywa się obecnie w Sieci; tu znajdujemy interesujące nas tytuły, potrzebne informacje, upragnioną rozrywkę…),
drugą – zalew literatury brukowej, przysłowiowych szmatławców, niejednokrotnie urzekających wyrafinowaną oprawą i sprytną akcją marketingową. Właśnie po to, by przeciwdziałać owemu niekontrolowanemu spadku (upadku?) jakości proponowanej nam literatury, profesor Śliwerski bierze na warsztat blisko siedemdziesiąt tytułów – książek fachowych, specjalistycznych i tych zupełnie swobodnych – by wskazać wszystkim zainteresowanym garść tytułów wartych uwagi. Książki (nie)godne czytania? należy zatem potraktować jako drogowskaz, światło latarni
i podręczny przewodnik po lekturze publikacji Oficyny Impuls ale nie tylko…

Przemoc w rodzinie. Ujęcie interdyscyplinarne
 

Jednym z pomysłów determinujących powstanie tej monografii była ogólnopolska konferencja naukowa ,,Przemoc w rodzinie – konteksty prawne, społeczne i profilaktyczne” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia, Prezesa Sądu Okręgowego w Słupsku SSO Dariusz Ziniewicza i Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku – prof. zw. dr. hab. Romana Drozda. Przedsięwzięcie zainaugurowało w Polsce Międzynarodową Kampanię 16 dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć, zainicjowaną przez Women’s Global Leadership Institute, i zainspirowało jej uczestników do podjęcia dyskusji o zjawisku przemocy w rodzinie na poziomie interdyscyplinarnym, umożliwiającym rzetelną diagnozę problemu oraz poszukiwanie rozwiązań na wielu płaszczyznach i z uwzględnieniem dorobku różnych dyscyplin naukowych... (fragment z Przedmowy).

Ewaluacja edukacyjna


Mimo iż na gruncie ewaluacji powstały dziesiątki wartościowych prac, dorobek ten znany jest w Polsce tylko nielicznym pasjonatom, chociaż metodologie badań ewaluacyjnych obejmują coraz to inne dziedziny naszego życia. Henryk Mizerek nie chce – przekornie chyba – tej luki uzupełniać.
Nie pragnie sprowadzić ewaluacji między ludzi, nie marzy o stworzeniu fundamentalnego w tej kwestii podręcznika. Pisząc Ewaluację edukacyjną, Mizerek pokazuje nam źródła bogactwa dyskursywnego, jaki dziedzinie tej towarzyszy, nie dziwi też, iż w tej sytuacji sięga po metodologie interdyskursywności. W efekcie powstała rozprawa opracowująca „najbardziej fundamentalne […] kwestie teorii, metodologii oraz praktyki ewaluacji w edukacji”.


 

Specjalne potrzeby edukacyjne uczniów z niepełnosprawnościami


Niniejsze opracowanie prezentuje specyfikę pracy i wsparcia w odniesieniu do uczniów z niepełnosprawnościami, o różnych potrzebach edukacyjnych. Choć każdy z rodzajów niepełnosprawności wymaga nieco innych oddziaływań terapeutyczno-edukacyjnych, to niektóre zjawiska występujące w przestrzeni szkolnej dotykają wszystkich przedstawianych grup. Jednym z nich jest agresja rówieśnicza i przemoc (bullying). Temu tematowi została poświęcona pierwsza część monografii. Osoby z niepełnosprawnościami niekiedy występują w roli agresorów, ale częściej stają się ofiarami. Znajomość mechanizmów agresywnych realizowanych za pomocą nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (agresja elektroniczna i cyberbullying), a także zasad i praktycznych wskazówek odnośnie do postępowania profilaktycznego w sytuacji narażenia na przemoc może być pomocna dla pedagogów pracujących z osobami będącymi podmiotem niniejszej publikacji. 

Najlepsze książki dla młodego czytelnika 2017 w Impulsie

 

Premiera w Impulsie

Drodzy Czytelnicy mamy bardzo dobre wiadomości! otóż poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki dla młodych czytelników 2017 organizowany przez wortal Granice.pl.

W tegorocznej edycji Oficyna Impuls świętuje dwa tytuły: dla Joanny Bogudał-Borkowskiej i książki "Opowieści o Czujątkach" tytułu Najlepszej książki dla młodych czytelników 2017 w kategorii "Publikacje edukacyjne" oraz dla Moniki Kacak za publikację "Magik" z tytułem Najlepszej książki dla młodych czytelników 2017 w kategorii "Opowiadania i opowieści.

Czytaj więcej...

Bestsellery Oficyny Impuls - maj 2017

 

Top 10 Impulsu

Top 10 Oficyny Wydawniczej Impuls, notowanie bestsellerów na koniec maja 2017 r. W mijającym okresie naszą najpopularniejszą książką został publikacja Małgorzaty Mikszy Zrozumieć Montessori.

Drugie i trzecie miejsce zajęła nowa seria kart pracy Jadwigi Stasicy do języka polskiego i matematyki dla klas I - II oparta na nowej podstawie programowej.

Gratulujemy i zachęcamy rekomendacją do lektur!

Czytaj więcej...

Kontakt | Jak wydać książkę w Impulsie? | Facebook | Promocje

Oficyna Wydawnicza IMPULS, ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków


 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się