Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Prof. B. Śliwerski: Siłą polskiej edukacji są nauczyciele

Bookmark and Share

Przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk uważa, że polskiej oświacie najbardziej potrzebna jest decentralizacja. W ten sposób prof. Bogusław Śliwerski skomentował na antenie Polskiego Radia Rzeszów przygotowania do reformy. Według niego, w krajach najbardziej rozwiniętych gospodarczo, do których zalicza się również Polska, stawia się na autonomię szkół i nauczycieli oraz uwzględnia się lokalne uwarunkowania.

W naszym kraju od wielu lat zbyt duża jest centralizacja systemu oświatowego uważa prof. Śliwerski i dodaje, że siłą polskiej edukacji są nauczyciele, bo to przede wszystkim od nich zależy jakość nauczania w szkołach. Prof. Bogusław Śliwerski jest kierownikiem Katedry Teorii Wychowania Uniwersytetu Łódzkiego.

29 marca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się wykład Profesora o współczesnych zmianach w polskiej edukacji.


Zapraszamy do audycji z prof. Bogusławem Śliwerskim na antenie Polskiego Radia Rzeszów:

zaprasza Impulszaprasza Impuls

 

źródło: http://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1485/prof-b-sliwerski-sila-polskiej-edukacji-sa-nauczyciele

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się