Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • To, co w Impulsie najlepsze

Bookmark and Share

Opis: Wojciech_Sliwerski_telefon

Jednym z podstawowych filarów Oficyna Wydawniczej IMPULS jest pedagogika specjalna oraz szeroko rozumiana niepełnosprawność, nie dziwi zatem, że najnowsza publikacja IMPULSU omawia złożoną problematykę niepełnosprawności intelektualnej.


Ewa Zasępa, pisząc Osobę z niepełnosprawnością intelektualną. Procesy poznawcze, wyszła naprzeciw wszystkim tym, którzy na co dzień borykają się z trudnościami, jakimi najeżona jest opieka na niepełnosprawnym członkiem rodziny. Zasępa podchodzi do tematu kompleksowo; nie tylko wyjaśnia teoretyczną stronę zagadnienia, analizując terminologię, ich historię oraz dane statystyczne, ale i przybliżając zasady diagnozowania niepełnosprawności intelektualnej tudzież zachowania przystosowawczego, by wreszcie skupić się na charakterystyce przebiegu procesów poznawczych: pamięci, uwagi, spostrzegania, myślenia i funkcji wykonawczych.

Opis: Zasepa_baner

Pierwsza część zawiera ogólną charakterystykę: przeanalizowano dane epidemiologiczne, w tym czynniki ryzyka powstania niepełnosprawności. Przedstawiono dane historyczne dotyczące stosunku społeczności do tych osób. Następnie dokonano przeglądu określeń, definicji i modeli stanu niepełnosprawności intelektualnej. Na koniec podano sposoby klasyfikowania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich charakterystykę. W drugiej części książki przedstawiono – pod kątem psychologicznym i neuro­psychologicznym – główne procesy poznawcze oraz ich specyfikę u osób z niepełnosprawnością intelektualną (tj. spostrzeganie, uwagę, pamięć, myślenie, funkcje wykonawcze).

Poleca wydawca:
http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/osoba-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna,1848.html

 

Jezyk polskiJęzyk polski traktujemy nieco po macoszemu. Ostatecznie – każdy umie mówić i pisać po polsku, a jeżeli nawet tylko tak nam się zdaje, to przecież inni mają podobnie, więc problem znika sam z siebie.

Język polski na tle innych szkolnych przedmiotów wypada blado, wepchnięty między godziny modnych i przyszłościowych godzin. Problemem języka polskiego jest to, że jego efekty nie są wymierne. Nie są policzalne. Nie przynoszą zysku. Znajomość jambów i anapestów nie pomoże opłacić rachunki, a nawet – z punktu widzenia dzisiejszych zapotrzebowań na rynku pracy – może to opłacanie skutecznie utrudnić. Z takiego właśnie podejścia wyrasta bylejakość programowa, często w towarzystwie bylejakości prowadzących zajęcia. Z tym stanem rzeczy wszczyna polemikę Zofia Agnieszka Kłakówna, a jej Język polski. Wykłady z metodyki poddają, z jednej strony, twórczej krytyce różne niezbyt fortunne rozwiązania programowe, swoje uwagi wspierając bogatym zapleczem socjologiczno-psychologicznym, z drugiej – formułuje własną koncepcję wychowania humanistycznego, uzupełniając ją własnymi przykładami adekwatnego przekładu teorii na praktyczne rozwiązania.

Podręcznik Zofii Agnieszki Kłakówny obiecuje, zgodnie z nadtytułem, prawdziwą szkołę "myślenia o zawodzie polonisty".

Pozycja obowiązkowa!

Poleca wydawca: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/jezyk-polski-wyklady-z-metodyki,1853.html

 

Na koniec – perła. Magik Moniki Kacak to filozoficzna, nieco poetycka w kształcie opowieść dla najmłodszych i tych nieco starszych, korzeniami sięgająca najwyraźniej do Małego księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Zadaniem książki jest nieść przesłanie, a rozmowa urasta do rangi narzędzia, z pomocą którego szczepimy dziecku empatię, szacunek, troskę i wrażliwość. To nie jest tak, że świat dzieci i świat dorosłych istnieją obok siebie, zamknięte w szklanych kulach. Te światy współistnieją, a rozmowa jest pomostem, na którym wszyscy możemy się spotkać.

Opis: MAGIK

Poleca wydawca: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/magik,1850.html

 

 

Opis: Macintosh HD:Users:pawegowiak:Desktop:Oferta_2017.jpgWysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się