Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Wakacyjny błysk w oku

Bookmark and Share

zaprasza Impuls
Wakacyjny błysk w oku


Remigiusz Kijak dał się poznać naszym wiernym czytelnikom jako autor publikacji poświęconym intymnym aspektom życia osób niepełnosprawnych. Nie inaczej jest i tym razem. Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice to kolejna odsłona znanego już tematu. „Kolejna”, a jednak odkrywcza. Kijak przenosi punkt ciężkość swoich rozważań z cielesnego aspektu związku między dwojgiem ludzi na aspekt emocjonalny, rozważaniom poddając uczucia i wartości: partnerstwo, rodzicielstwo i wszystko, co z nimi związane.

Impuls logopedią i harcerzami stoi! Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów dotyka zagadnienia trudnego, nierzadko lekceważonego, tak przez rodziców, jak i specjalistów czy opiekunów – skoro dziecko odmawia komunikacji jedynie w wybranych sytuacjach, to nie choroba, a zwykłe humory nim kierują. Z takim spojrzeniem polemizuje autorka książki, wyczerpująco analizując zjawisko mutyzmu wybiórczego oraz diagnozując jego formy w badanych przez siebie przypadkach.

Nurt harcerski godnie reprezentują Letnie obozy i kolonie harcerskie w opracowaniu Tadeusza Maresza, harcmistrza, historyka i pedagoga. Sto trzydziesty tom serii „Przywrócić Pamięć” musi być wyjątkowy – i taki też jest, skoro celem publikacji było, jak ujmuje to sam Maresz, „zebranie wszystkich obowiązujących w Związku Harcerstwa polskiego przepisów, dotyczących obozów i kolonij letnich drużyn męskich” (ze Wstępu). Letnie obozy… miały charakter instrukcji, które – na wzór regularnego rozporządzenia, miały obowiązywać już od momentu publikacji.

A skoro wakacje za pasem, zakończmy dzisiejszą prezentację odrobiną humoru. Instrukcja obsługi matki doskonale wpisuje się w nurt poradników z przymrużeniem oka, doskonale reprezentowanym niegdyś przez Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodniku po ciąży i okolicach Kaz Cooke. Niech Was jednak nie zwiedzie pozorna lekkość ujęcia, nie dajcie się omamić szampańskim bąbelkom dowcipu! Małgorzata Gwiazda-Elmerych pozwala nam się śmiać, ale jest to śmiech mądry, kryjący głębię matczynych uczuć.


Wakacje? Dlaczego nie! Ale tylko z Impulsem!

zaprasza Impuls


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się