Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Wiarygodność akademicka w edukacyjnych praktykach

Niewidzialne środowisko


Profesor Lech Witkowski poprzez dyskusję zaprasza do publikacji
Niewidzialne środowisko. Pedagogika kompletna Heleny Radlińskiej jako krytyczna ekologia umysłu, idei i wychowania. O miejscu pedagogiki w przełomie dwoistości w humanistyce:


Impuls  poleca książki Lecha WItkowskiego"Nic bardziej nie cieszy autora książki jak dowody jej czytania w reakcjach czytelników, zwłaszcza gdy są efektem poważniejszego namysłu na forum publicznym. Tym bardziej mi miło, że po ponad 100-stronicowym zapisie wypowiedzi aż sześciu autorów z moją odpowiedzią w czasopiśmie "Studia z Teorii Wychowania" (CHAT 2015) oraz w pracy zbiorowej "Wiarygodność akademicka w edukacyjnych praktykach" (WUŁ, 2017, ebook), gdzie kilku znakomitych czytelników dyskutuje ze mną (zapis ponad 30 stronicowy rozmowy) - a oba bloki dotyczą mojej książki Niewidzialne środowisko (Oficyna Wydawnicza "Impuls", Kraków).

Są tam także inne dowody czytania moich innych książek na styku filozofii, pedagogiki, historii idei, kultury i edukacji (VERSUS, Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej, Historie autorytetu wobec kultury i edukacji, Edukacja i sfera publiczna czy Przełom dwoistości w pedagogice polskiej), którymi wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na szczęście okazuje się, że mojej konfrontacji z obiegowymi płytkimi wyobrażeniami o humanistyce (w kontekście spuścizny Heleny Radlińskiej) nie da się już ani przemilczeć, co wolą jedni, ani skwitować odporem i skrajnymi polemikami, co wolą inni. Książki żyją własnym życiem! I dobrze!".


Zapraszamy do publikacji Profesora w ofercie wydawnictwa Impuls:
 

Niewidzialne środowisko

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się