Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Wiosenny powiew w Impulsie. W naszym koszyku znajdziecie:

Bookmark and Share

Wiosenny powiew w Impulsie


Dzielnym maluchom z pomocą rusza Impuls, proponując Zadania dla asów z języka polskiego i matematyki pomagające zdobyć i utrwalić podstawy tej niewątpliwie najbardziej tajemnej z nauk, jaką jest algebra. Dostosowane do aktualnej podstawy programowej zbiory ćwiczeń autorstwa Jadwigi Stasicy, przeznaczone odpowiednio dla pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów, zawierają bogaty zestaw zadań z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, przeliczania miar i uzupełniania grafów. A wszystko w lekkiej, niezobowiązującej formie, czyniącej z nauki zabawę. Oby tak dalej!


Ale szkoła to nie tylko uczniowie, to także nauczyciele. Aby i tym drugim nie brakło motywacji, wiosenny Impuls proponuje Rozwój nauczyciela. Od wczesnej do póxnej dorosłości.  Norberta Pikuły, Joanny Łukasik i Katarzyny Jagielskiej, książkę analizującą aktualną sytuację pedagogów na rynku pracy. Pokazuje zderzenie tradycyjnego modelu nauczyciela ze współczesnymi oczekiwaniami społeczeństwa. Dzisiejszy nauczyciel żyje i pracuje pod nieustanną presją poszerzania kompetencji, zdobywania kolejnych stopni zawodowych oraz budowania nowoczesnej wizji szkoły, opartej przede wszystkim na wszechstronności.

Na zakończenie przeglądu naszych nowości refleksja nad sytuacją zawodową i społeczną dorosłych osób z autyzmem prowadzona jest zazwyczaj jednym, utartym torem: opis warunków i mechanizmów aktywizacji, poprzedzający etap poszukiwania odpowiedzi na pytanie, co lub kto zawiódł, przy czym źródła niepowodzenia upatruje się w samych niepełnosprawnych. W polecanej publikacji Joanna Buława-Halasz obiera inną drogę...

Zadania dla Asów - Matematyka - Klasa 1, 2 i 3

Zadania dla asów Klasa 3

Nowość w Impulsie Gratis

Jadwiga Stasica

Zadania dla asów. Ćwiczenia dodatkowe do matematyki dla 6, 7, 8 i 9-latków, pomagające zdobyć i utrwalić podstawy tej niewątpliwie najbardziej tajemnej z nauk, jaką jest algebra. Dostosowane do aktualnej podstawy programowej zbiory ćwiczeń autorstwa Jadwigi Stasicy, przeznaczone odpowiednio dla pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów, zawierają bogaty zestaw zadań z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, przeliczania miar i uzupełniania grafów. A wszystko w lekkiej formie, czyniącej z nauki zabawę.  Oby tak dalej!  Opracowanie zgodne z aktualną podstawą programową.


Czytaj więcej...

Zadania dla Asów - Język Polski - Klasa 1, 2 i 3

Zadania dla asów Klasa 3

Nowość w Impulsie Gratis

Jadwiga Stasica

Zadania dla asów. Ćwiczenia dodatkowe do języka polskiego dla 6, 7, 8 i 9-latków. Ćwiczenia te mogą być stosowane w szkole, w domu, a także w świetlicy jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności i wiedzy przewidziany programem dla klasy 1, 2 i 3. Można stosować je do pracy indywidualnej zarówno z dzieckiem zdolnym, jak i mającym trudności w nauce. Ćwiczenia te rozwijają spostrzegawczość, umiejętność rozróżniania i porównywania, logiczne myślenie, pamięć, samodzielność, dokładność. Podczas pracy z ćwiczeniami rozwija się u dziecka również sprawność manualna.    Opracowanie zgodne z aktualną podstawą programową.


Czytaj więcej...

Rehabilitacja społeczna i zawodowa dorosłych osób autystycznych

Rehabilitacja społeczna i zawodowa dorosłych osób autystycznych

Nowość w Impulsie Gratis

Joanna Buława-Halasz

Joanna Buława-Halasz nie tylko rozpatruje autyzm na tle niepełnosprawności, ale – przede wszystkim – sięga po teorie społeczne Pierre’a Bourdieu, z całym przynależnym im instrumentarium pojęciowym, obejmującym m.in. habitus, pole, kapitał (władza) i przemoc symboliczną. Wnioski są tyleż zaskakujące, co zatrważające: Buława-Halasz pisze o mechanizmie narzucania  przez terapeutów swego habitusu podopiecznym, co przecież doskonale wpisuje się w teorię przemocy symbolicznej; tu także bije źródło znacznej części niepowodzeń dorosłych z autyzmem. Autorka przestrzega jednak wyraźnie przed moralizatorskim odczytem jej książki; podkreśla teoretyczny, w zamierzeniu obiektywny charakter swych rozważań. Lektura obowiązkowa nie tylko dla osób na co dzień związanych z autystycznymi dorosłymi.


Czytaj więcej...

ROZWÓJ NAUCZYCIELA

Oficyna1

Nowość w Impulsie

Gratis

Norbert G. Pikuła , Joanna M. Łukasik, Katarzyna Jagielska

Impuls proponuje Rozwój nauczyciela. Od wczesnej do późnej dorosłości pod redakcją Norberta Pikuły, Joanny Łukasik i Katarzyny Jagielskiej, książkę analizującą aktualną sytuację pedagogów na rynku pracy.  Publikacja ta pokazuje zderzenie tradycyjnego modelu nauczyciela ze współczesnymi oczekiwaniami społeczeństwa. Dzisiejszy nauczyciel żyje i pracuje pod nieustanną presją poszerzania kompetencji, zdobywania kolejnych stopni zawodowych oraz budowania nowoczesnej wizji szkoły, opartej przede wszystkim na wszechstronności.


Czytaj więcej...


Najlepsza Książka na Wiosnę 2017!

GŁOSUJEMY NA IMPULS

Drodzy Czytelnicy!
serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów     w plebiscycie wortalu
Garnice.pl na Najlepsze Książki na Wiosnę przekazane właśnie na nasze publikacje. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas. 

Autorce publikacji Joannie Bogudał-Borkowskiej gratulujemy wyjątkowego wyróżnienia i tytułu Najlepszej Książki na Wiosnę 2017 w kategorii Dla Rodziców! Brawo!

Oficyna "Impuls" poleca i rekomenduje  Czytelnikom Najlepszą Książkę na Wiosnę!

Premiera w Impulsie

 
Kontakt | Jak wydać książkę w Impulsie? | Facebook | Promocje

Oficyna Wydawnicza IMPULS, ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
Copyright © 2015 IMPULS Oficyna Wydawnicza
Powered by CONSIT

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się