Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Wybór źródeł do dziejów ZHR - nowości!

Bookmark and Share

 

Oficyna Wydawnicza "Impuls" poleca nową serię autorstwa Katarzyny Marszałek
pt. Wybór źródeł do dziejów

Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej


Opublikowanie tych źródeł ma na celu udostępnienie szerszemu gronu czytelników materiałów dostępnych jak dotąd nielicznym. Autorka chce w ten sposób ułatwić zainteresowanym studia nad dziejami ruchu harcerskiego przez samodzielną lekturę i własną interpretację zgromadzonych dokumentów.

W skład nowego zbioru pt. Wybór źródeł do dziejów ruchu harcerskiego w Polsce weszły: Ruch harcerski w latach 1980–1989, Wybór źródeł do dziejów ZHR: Tom I, Utworzenie i rozwój Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej 1989-1999, Tom II, Rozwój Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej 2001-2016, Tom III, Statuty oraz komentarze, dokumenty, dotyczące Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego 1989-2016.
 

Premiera w Impulsie


Katarzyna Marszałek redaktorka tego tryptyku źródeł dokonała tego, co jest jednym z kluczowych etapów pracy naukowo-badawczej historyka wychowania i oświaty, który przedmiotem swoich zainteresowań poznawczych czyni harcerstwo. Nie ma bowiem rzetelnych badań historycznych bez kwerendy źródeł nie tylko w archiwach państwowych czy zbiorach prywatnych, o ile takowe są dostępne, ale także urzędowych publikacji i specjalistycznych czasopism.  Niniejszy zbiór dokumentów jest kontynuacją wcześniejszej edycji źródeł do dziejów Związku Harcerstwa Polskiego. Tym razem uczona a zarazem instruktorka harcerska  udostępnia  czytelnikom materiały fundamentalne do śledzenia m. in.  na podstawie oficjalnych stanowisk, uchwał, regulacji normatywnych – genezę i ewolucję Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

z recenzji prof. Bogusława Śliwerskiego

 

Oficyna Impuls poleca dwie serie Katarzyny Marszałek:
Wybór źródeł do dziejów
ZHP  i
Wybór źródeł do dziejów ZHR

Premiera w Impulsie

 

Oficyna Wydawnicza "Impuls" www.impulsoficyna.com.pl

 
 
 
 
 
 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się