Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Zaczytany czerwiec z Oficyną Impuls!

Bookmark and Share

Zaczytany czerwiec z Oficyną Impuls!


Na horyzoncie kiełkuje czerwiec… O tej porze roku tradycyjnie na plan pierwszy wysuwają się najmłodsi i ich potrzeby, a w tle majaczy niewyraźny kontur tej najszacowniejszej z instytucji, jaką bez wątpienia jest szkoła. I o szkole, i naszych milusińskich będzie dziś mowa.

Zacznie się źle, bo od Przemocy w rodzinie. Książka ta, powstała pod redakcją Łukasza Wirkusa i Pawła Kozłowskiego, przedstawia interdyscyplinarne ujęcie tego jakże trudnego problemu w oparciu o szereg artykułów autorstwa zaproszonych do projektu uczonych. I tak perspektywa prawno-społeczna (część I) przeplata się z ujęciem psychopedagogicznym i kulturowym (część II), jednakowo traktującym ofiary domowej przemocy bez względu  na wiek (dzieci – starcy).

W naszym dzisiejszym newsletterze będzie jednak trochę jak w powieściach Makuszyńskiego: najpierw burza z gradem, potem uśmiechnięte lato. Dobrą passę rozpoczyna Ewaluacja edukacyjna Henryka Mizerka, nowość z pogranicza filozofii i… wszystkich innych nauk. Swój wywód profesor prowadzi dwutorowo: pokazuje ewaluację jako zjawisko nieodłącznie towarzyszące homo sapiens oraz jako splot nurtów i tendencji, jaki wyodrębnił się w latach 50. XX wieku.

poleca Impuls

 Piotr Kołodziej, Janusz Waligóra i Jerzy Waligóra odpowiedzialni są za Szkolny teatr interakcji. Od pomysłu do przedstawienia. Co swym utworem zamierzali? „Ta książka opowiada o szkolnej przygodzie teatralnej – o tym, jak wraz z uczniami jednej z krakowskich szkół, w której występujemy głównie w roli polonistów, uczyliśmy się teatru i bawiliśmy się w teatr. Jest to opowieść o różnych formach artystycznej aktywności, o wspólnocie ludzkiej, która wytworzyła się w trakcie tych działań, o czasie minionym (ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi!) i pewnej aktualnej placówce edukacyjnej, sercom naszym sympatycznej i bliskiej. Przy czym pod hasłem «placówka edukacyjna» rozumiemy instytucję o schludnej nazwie Prywatne Akademickie Centrum Kształcenia, czyli w skrócie PACK, usytuowaną przy ulicy Karmelickiej w Krakowie. Zacna ta instytucja stała się areną naszych szkolnych inicjatyw teatralnych, zaś jej dyrektor, Jerzy Waligóra, nader tolerancyjnym Mecenasem, a w porywach nawet entuzjastą tych amatorskich poczynań”.

A skoro zrobiło się już hucznie i radośnie, zakończmy ten krótki przegląd obietnicą lata i wakacji, których osobiście nie wyobrażamy sobie inaczej niż boso na trawie z zacną książką pod pachą. A jaką? O to zadba już Bogusław Śliwerski, podsuwając nam Książki (nie)godne czytania, a więc krótki i z definicji subiektywny przegląd nowości (i nie tylko), jakie w ostatnim czasie wpadły w ręce profesora…

poleca Impuls

 
Zapraszamy i polecamy wyjątkowe nowości Oficyny Wydawniczej „Impuls”.

Uwaga, dla każdego Czytelnika mamy książkę gratis!

www.impulsoficyna.com.pl 


 

Zapraszamy zrobić Impulsu

 


 

 Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się