Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Zaczytany marzec z Impulsem

Zaczytany marzec z Impulsem

Oficyna Wydawnicza „Impuls” początkiem nowego miesiąca poleca wyjątkowe tytuły z zakresu pedagogiki osób niepełnosprawnych (ważna nowość i ważne wznowienie), poradniki dla osób starszych oraz dla kobiet w ciąży i nie tylko.
Pamiętajcie o promocji „Do każdego zamówienia wybrana książka gratis”!

Jka się nie nudzić

„Wesołe jest życie staruszka!”, śpiewali przed laty artyści z kabaretu Starszych Panów. Piosenka doskonała, tytułowa fraza na dobre zagościła w naszym języku, a tymczasem rzeczywistość…  zgrzyta, tak jak na jednym z satyrycznych rysunków, przedstawiającym dylematy przykładowego seniora: iść spać wcześniej, by nie nudzić się wieczorem, czy też zaszaleć i położyć się o północy, by przespać nudny poranek. Stanisław Mędak postanowił położyć kres tej sytuacji, pisząc poradnik dla wszystkich emerytów i rencistów – Jak się nie nudzić na emeryturze. W kolejnych rozdziałach proponuje szereg aktywności, które z powodzeniem wypełnią czas nie tylko seniorom: wolontariat, Tai-chi, pomaganie zwierzętom, uniwersytety trzeciego wieku, surfowanie w cyberprzestrzeni, całkiem realne wycieczki do najodleglejszych miejsc na Ziemi. Jak sie nie nudzićKsiążeczkę tę doskonale uzupełnia tom Starość. Między tradycją a nowoczesnością, który można potraktować jako wyczerpujące rozwinięcie jednej z propozycji Mędaka: instytucji uniwersytetu trzeciego wieku.

Zapraszamy do publikacji. Pamiętaj o okazji: (+ 1 książka GRATIS)


Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymiNiestety, piorunujący rozwój nauk ścisłych i coraz wyższy poziom edukacji społecznej nie jest w stanie zapobiec powstawaniu i rozwojowi chorób genetycznych u najmłodszych. Wciąż też brakuje nam wiedzy formalnej, dostępnej tylko zbyt wąskiej grupie specjalistów. I tę trudność przełamują pospołu Teresa Kaczan i Robert Śmigiel, pisząc i publikując Wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi. Po rozdziale pierwszym, porządkującym wiedzę ogólną o chorobach genetycznych, ich definicji, podziale i etiologii, następuje szereg rozdziałów, z których każdy poświęcony jest odrębnej jednostce chorobowej: zespołowi Downa, zespołowi Pradera–Williego, zespołowi CHARGE, zespołowi Freemana–Sheldona oraz wadom ciała modzelowatego. Książka stanowi wspaniałe wsparcie w codziennym funkcjonowaniu rodziców dzieci dotkniętych jednym z tych zaburzeń.Jak sie nie nudzić

 Zapraszamy do publikacji. Pamiętaj o okazji: (+ 1 książka GRATIS)
 


Oficyna Wydawnicza „Impuls” nigdy nie traci z oczu aktualnej sytuacji i dlatego na koniec dzisiejszej listy najgorętszych tytułów nadchodzącego tygodnia z dumą prezentujemy długo oczekiwane wznowienie poradnika Grażyny Tuchmacher Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej.
Wychodząc od przypomnienia i zsumowania zasad rządzących zdrowym sposobem odżywiania, autorka przechodzi do części drugiej książki, nie będącej niczym innym jak mini książką kucharską, prezentującą przepisy na potrawy łatwe do przyrządzenia w domowym zaciszu, a przy tym – co najważniejsze! – zdrowe i smaczne. Jak sie nie nudzićDoceniając wagę prawidłowego odżywiania, autorka sięga po to, co najlepsze w kuchni tradycyjnej i współczesnej, pozostawiając czytelnikowi swobodę interpretacji. A zatem – wiosna idzie, mnóżmy się radośnie!


Zapraszamy do publikacji. Pamiętaj o okazji:
(+ 1 książka GRATIS)

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

Jednym z trudniejszych tematów pozostaje bez wątpienia temat choroby i niepełnosprawności, zwłaszcza jeżeli dotyka ona osoby nam bliskie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom znacznej części naszych czytelników, proponujemy najnowszą publikację naszej Oficyny – Osobę z niepełnosprawnością intelektualną Ewy Zasępy. Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy na co dzień borykają się z trudnościami, jakimi najeżona jest opieka na niepełnosprawnym członkiem rodziny. Zasępa podchodzi do tematu kompleksowo; nie tylko wyjaśnia teoretyczną stronę zagadnienia, analizując terminologię, ich historię oraz dane statystyczne, ale i przybliżając zasady diagnozowania Jak sie nie nudzićniepełnosprawności intelektualnej tudzież zachowania przystosowawczego, by wreszcie skupić się na charakterystyce przebiegu procesów poznawczych: pamięci, uwagi, spostrzegania, myślenia i funkcji wykonawczych.


Zapraszamy do publikacji. Pamiętaj o okazji:
(+ 1 książka GRATIS)

Premiera w Impulsie

 

Na koniec dzisiejszej wiadomości kilka słów o wydawcy polecanych publikacji.


Oficyna Wydawnicza „Impuls”
została założona w 1990 roku w Krakowie, od początku swego istnienia prezentując konsekwentnie naukowy i edukacyjny profil wydawniczy.


Działamy od ponad 27 lat i właśnie dzięki konsekwencji ofertowej jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych oficyn wydawniczych w Polsce.  Impuls od początku postawił na jakość wydań przygotowywanych do druku publikacji  i własną wykwalifikowaną, doskonalącą swój warsztat pracy kadrę, oferując autorom kompleksową usługę wydawniczą, obejmującą całokształt procesu publikacji oraz jej promocję, aktywny marketing i sprawną dystrybucję. Zaufali nam najlepsi.

Z naszej oferty wydawniczej korzystają naukowcy, klienci indywidualni , uczelnie, stowarzyszenia i różne instytucje z kraju i zagranicy. Wielu autorów  prac doktorskich, habilitacyjnych czy profesorskich, współpracuje z wydawnictwem od ponad dwudziestu lat. Inni, autorzy monografii, podręczników, periodyków itp. wracają po krótszej lub dłuższej przerwie, by móc skorzystać ponownie z wyjątkowej atmosfery, klimatu współpracy i troski o składaną książkę. Dzięki nim i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, do rąk czytelników oddajemy rocznie blisko 250, wydanych na najwyższym poziomie nowości z dziedziny pedagogiki, psychologii, socjologii etc.

Z każdym rokiem liczba ta sukcesywnie rośnie, podobnie jak nasza pozycja na rynku wydawniczym.

Tajemnicą naszego dwudziestosiedmio letniego sukcesu jest profesjonalizm, wsparty najnowszą technologią. Wysokie kompetencje oraz stosowne wykształcenie naszej kadry pozwalają nam na wszechstronność i podejmowanie różnorodnych, także tych najtrudniejszych zleceń/wyzwań, wykonywanych z naciskiem na rzetelność i terminowość. 


Teraz Ty napisz z nami swoją własną książkę. Pomożemy Ci ją zredagować, udoskonalić merytorycznie, wybrać tytuł, dopracować graficznie, a ponadto skutecznie wypromować
i – co najważniejsze – korzystnie sprzedać!

Od Ciebie oczekujemy tylko przekazania swojej wiedzy. To wszystko!
My zajmujemy się całą resztą!

Zapraszamy

 Poleca Impuls

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się