Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Ignaciuk Barbara

mgr filologii polskiej, pochodzi z Lublina. Studia ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim, jej promotorem był prof. Jerzy Samp, a recenzentem – prof. Tadeusz Linkner.

Za pracę pedagogiczną i zwycięski program „Uczyć się i żyć w demokracji” została uhonorowana Nagrodą Pomorskiego Kuratora Oświaty, a szkoła otrzymała tytuł „Pomorskiej Szkoły Demokracji”, jako jedyna podstawówka w województwie pomorskim. Uczyła zarówno w szkole średniej, jak i podstawowej, prowadziła również terapię pedagogiczną z elementami Kinezjologii Edukacyjnej i pracowała z dziećmi upośledzonymi. Obecnie pracuje w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym dla dorosłych. Oprócz pracy w oświacie pisze wiersze dla dorosłych i dzieci. Jej pasją są historia, psychologia i parapsychologia. Zajmuje się popularyzacją dziejów „Małych Ojczyzn”; napisała pracę badawczą o pięknie położonej miejscowości. Założyła i prowadziła SKE „Eurostella-Gryf”, propagując język kaszubski, obyczaje i tradycje. Ukończyła podyplomowe studia wiedzy o kulturze, terapii pedagogicznej z elementami Kinezjologii Edukacyjnej oraz oligofrenopedagogikę. Jest również egzaminatorem przy egzaminach po szkole podstawowej, gimnazjum oraz przy maturach. Była laureatką I nagrody telewizyjnego konkursu „Tele i mam wiele”. Ma na swoim koncie także działalność charytatywną na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku--Oruni i Przytuliska w Tychach.

 Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się